Paměti RAMRAM moduly HP – jsou elektronické součástky notebooků HP, jejichž funkcí je uchování operačních dat, s nimiž pracuje mikroprocesor, během provozního cyklu notebooku. RAM paměti patří mezi náhradní díly k notebookům HP, jimiž lze notebook tzv. upgradovat, tj. vylepšit jeho užitné vlastnosti a výkon. Obecně platí, že s navýšením velikosti operační paměti zvýšíme výkon notebooku HP. Náš servis notebooků HP provádí výměny i upgrade pamětí RAM pro všechny typy notebooků HP.

Výměna a upgrade pamětí RAM u notebooků HP

Důvody, proč je nutné vyměnit nebo přidat v notebooku HP paměti RAM, mohou být :

  1. Potřeba navýšit výkon notebooku HP a zvětšit pracovní prostor aplikacím – tzv. upgrade RAM
  2. Závada stávajících pamětí – oprava notebooku HP

RAM paměti pro notebookyRAM moduly pamětí do notebooku HP se stále vyvíjejí a výrobci přicházejí s novými typy a technologiemi pamětí RAM.

Na trhu je nepřeberné množství typů paměťových modulů, které se vzájemně liší mnoha parametry – paměťovou kapacitou, rychlostí, architekturou, typem a provedením.

Obecně platí zásada – notebook HP lze vždy osadit pouze takovým typem pamětí, pro které je určena jeho základní deska. Jiné paměti pro notebooky nezaručí správnou funkci notebooku HP.

Do notebooku HP tedy nelze osadit paměti jiného typu, mnohdy ani jiného výrobce nebo výrobní série, než striktně určil výrobce notebooku HP.

Při zakoupení RAM modulů pro notebooky HP se tedy rozhodně nevyplatí experimentovat. Osazení notebooku HP jiným než výrobcem doporučeným typem pamětí, přestože do něj RAM modul mechanicky pasuje, může mít za následek nefunkčnost nebo nepředvídatelné chování notebooku HP.

Doporučujeme svěřit výměnu RAM modulu servisu notebooků HP – servis vyhledá v katalogu takový model pamětí, u něhož je zaručená kompatibilita s Vaším notebookem HP a notebook s novým modulem důkladně otestuje.

Jak poznat, kdy je vadná paměť RAM v notebooku HP

Závady pamětí RAM mají mnoho různých projevů. Identifikace vadného modulu RAM není snadná záležitost – většina projevů vadných pamětí se shoduje s projevy poškozené základní desky notebooku. Nemáme-li tedy k dispozici jiné ověřené komponenty, pak lze jen stěží identifikovat, zda je příčinou závady vadná RAM paměť nebo mainboard.

Upgrade pamětí RAM u notebooku HPMezi nejčastější projevy vadných pamětí RAM notebooků HP patří

  • Notebook je zcela mrtvý a nelze jej zapnout
  • Notebook lze zapnout, rozsvítí se kontrolky ale systém nenaběhne
  • Notebook lze zapnout, začne najíždět, ale při startu se zastaví a na displeji nahlásí chybu systému
  • Notebook najede do Windows, ale při práci dochází k pádu systému – tzv. modrá smrt – objeví se modrá obrazovka s výpisem chyb
  • Notebook najede a funguje, ale při práci náhle bez zjevných příčin zatuhává – pomůže jen restart
  • Notebook zobrazuje nesmysly a podivná varovná a chybová hlášení
  • Na notebook nelze nainstalovat běžné aplikace nebo operační systém

Montujeme moduly RAM pamětí na notebooky HP všech typů

Prodáváme RAM paměťové moduly jako náhradní díly na notebooky také pro všechny ostatní typy notebooků HP !!


Paměti a moduly RAM Vám odborně vymění servis notebooků HP

Nejste odborníkem na servis notebooků HP a obáváte se, že byste mohli při výměně pamětí RAM Váš notebook HP poškodit ? Nevadí – náhradní díly na notebooky Vám ochotně vymění náš specializovaný servis notebooků.

Objednáte u nás opravu notebooku HP, zajistíme odvoz Vašeho notebooku do našeho notebook servisu a notebook se Vám vrátí opravený včetně odborně namontovaného náhradního dílu.

Navíc Vám náš servis notebooků HP poskytne plnou záruku na montáž dílu. Notebook servis HP zajistí odvoz notebooku HP k opravě z jakéhokoli místa v ČR a po opravě jej zase zpět doručí. Zpracování cenové nabídky opravy zpracuje náš servis notebooků zdarma a Vy se v klidu rozhodnete, zda chcete opravu notebooku HP realizovat.

Paměti RAM pro notebooky