Pevné disky (HDD – hard disky – harddisky) jsou náhradní díly pro notebooky HP, které slouží pro zápis, uchování, přepis a čtení dat. Obvykle jsou uloženy v těle notebooku nevyjímatelně, u některých typů notebooků je lze vyjmout v šuplíčku a vyměnit za jiný kus bez nutnosti demontáže notebooku. Náš servis notebooků HP provádí výměny pevných disků pro všechny modely notebooků HP.

Jak se poškodí pevný disk HDD v notebooku HP

Pevné disky HDD – harddisky jsou zařízení, v nichž se vysokou rychlostí otáčí několik ploten s uloženými daty. Nad plotnami plují (na velmi tenkém vzduchovém polštáři) čtecí hlavy pevného disku, navíc hlavy vykonávají rychlý kmitavý pohyb při čtení dat. Celé zařízení je takto velmi náchylné na vznik závad. Pevné disky pro notebooky HP mají dále desku elektroniky s integrovaným mikropočítačem, který celý systém HDD řídí.

pevné disky HDD pro notebookyKteré závady mohou vykazovat pevné disky HDD

 • Samovolná ztráta dat z jednotlivých paměťových buněk diskových ploten
 • Mechanické poškození hlaviček pevného disku při setkání s datovou plotnou
 • Ztráta dat vyvolaná vnějším magnetickým polem
 • Závada elektroniky pevného disku
 • Závada motorku nebo ložisek pevného disku
 • Závada lineárních motorků pro vystavování hlav

Jak se poškozený pevný disk HDD notebooku HP projevuje

 • Notebook HP nenačte operační systém po zapnutí tlačítkem Power
 • Notebook HP během práce hlásí časté chyby bez zjevné příčiny
 • Zatuhávání operačního systému a aplikací při práci s notebookem HP
 • Výskyt a přibývání poškozených souborů v notebooku HP
 • Podivné zvuky vycházející z notebooku HP – vrčení, drnčení, pískání apod.

Kdy je výměna HDD notebooku HP nevyhnutelná a jak se ubránit ztrátě dat

Vykazuje-li Váš notebook HP některou z výše uvedených závad, pak data ihned zálohujte na vnější paměťové médium a proveďte výměnu HDD pevného disku. Po výměně harddisku je samozřejmě nutné obnovit operační systém, veškeré aplikace i jejich data, což může být záležitost i několika hodin či dní. Proto je vždy důležité provádět pravidelnou zálohu důležitých dat na datové úložiště mimo vlastní notebook.

Ztratili jste Vaše data ? Nabízíme službu záchrana a obnova dat

Výměna pevného disku notebook HPVaše data jsou to nejcennější, co se ve Vašem notebooku nachází. Přestože cena nového notebooku není zanedbatelná, vždy lze v nejhorším případě provést servis notebooku HP, notebook opravit anebo zakoupit notebook nový. Vaše data ale nikde nekoupíte – je potřeba je pravidelně zálohovat.

Když už přesto dojde k tomu, že nastane závada pevného disku a data na disku uložená nemáte nikde zálohovaná, netrácejte hlavu. Náš servis notebooků nabízí hojně využívanou službu záchrana dat. Při splnění několika základních podmínek, z nichž hlavní je NEPOKOUŠET SE O OBNOVU DAT SVÉPOMOCÍ, je šance na záchranu dat z poškozeného disku poměrně vysoká. Obnova dat amatérskými metodami naproti tomu nejenže málokdy vede k očekávanému výsledku, ale její následky velmi často zcela znemožní provedení úspěšné záchrany dat profesionálům.

O tom, co musíte udělat, chcete-li Váš HDD poslat na odbornou záchranu dat, naleznete podrobný návod na stránce záchrana a obnova dat.

Pevný disk HDD Vám odborně vymění servis notebooků HP

Nejste odborníkem na servis notebooků HP a obáváte se, že byste mohli při výměně pevného disku HDD Váš notebook poškodit ? Nevadí – pevný disk Vám ochotně vymění náš specializovaný servis notebooků. Objednat servis notebookuObjednáte opravu notebooku, náš servis notebooků HP zajistí odvoz Vašeho notebooku do našeho notebook servisu a notebook HP se Vám vrátí opravený včetně odborně namontovaného nového pevného disku.
Navíc Vám náš servis notebooků HP poskytne plnou záruku na montáž dílu. Vyhnete se tak poměrně značnému riziku, že nakoupíte starý smazaný použitý a opotřebovaný harddisk vyjmutý z jiného demontovaného notebooku.

Vylepšíme Vám notebook HP výměnou pevného disku HDD za nový typ s vyšší kapacitou

Vzhledem k tomu, že nakupujeme pevné disky přímo od výrobců, má náš servis notebooků HP na skladě vždy nejmodernější typy pevných disků HDD z produkce světových výrobců. Svěříte-li nám Váš notebook HP k výměně vadného disku, namontujeme do notebooku nejmodernější dostupný model HDD s vyšší kapacitou než měl původní HDD. Vývoj v oblasti pevných disků spěje rychle kupředu a je tedy pravidlem, že po výměně harddisku od nás odchází opravený notebook HP moderněji vybavený než byl před vznikem závady.

Prodáváme harddisky HDD na notebooky HP také samostatně

Jako dovozci pevných disků HDD pro notebooky zásobuje náš HP servis řadu tuzemských servisů notebooků náhradními díly. Nechcete-li z nějakého důvodu svěřit přes naše doporučení notebook HP s poškozeným HDD našemu servisu a chcete si opravu provést sami, pak můžete potřebný pevný disk objednat v našem eshopu a provést jeho výměnu svépomocí. Náhradní díly pro notebooky - E-SHOP

Navštivte náš eshop, vyberte vhodný pevný disk a my Vám dodáme její nejnovější typ. Přesto doporučujeme zvážit všechna rizika a nemáte-li k tomuto postupu zvláštní důvod, pak je lépe přenechat diagnostiku závady a případnou výměnu harddisku odbornému servisu.

Pevné disky HDD pro notebooky


Dodáváme a montujeme pevné disky HDD pro notebooky také na ostatní typy notebooků.