Optické mechaniky pro notebooky HP, mezi které patří mechaniky DVD, DVD-RW, DVD-RAM, novější BlueRay disky nebo starší CD-ROM a CD-RW, jsou náhradní díly pro notebooky, které slouží k přístupu ke čtení dat z datových nosičů, případně k ukládání dat na datové nosiče – optické disky. Náš servis notebooků HP provádí výměny optických mechanik na všechny modely notebooků HP.

Proč se optické mechaniky DVD-RW , BlueRay a CD-ROM často kazí

Optické mechaniky pro notebookyOptické mechaniky pro notebooky HP jsou zařízeními, která obsahují vysoce namáhané mechanické díly. Optická mechanika roztáčí optický disk do vysokých otáček, působí na ni gyroskopický efekt roztočeného datového média, odstředivé síly a další vlivy jako je prach, vysoká teplota, vlhkost. Dále se v optické mechanice nachází servomotorem posunovaný vozíček s polovodičovým laserem. Přesnost a rychlost pohybu vozíčku zásadně ovlivňuje rychlost a spolehlivost čtení dat z disku. Kromě toho vlastní laser při čtení a zvláště pak při vypalování dat vyvíjí vysokou teplotu několika stovek stupňů Celsia. Toto vše se pohybuje, hřeje a pracuje v prostoru jen několik centimetrů krychlových, který není možné utěsnit proti vnikání prachu ani účinně chladit.

Proto následkem současného působení tolika negativních vlivů dochází u optické mechaniky poměrně brzy k jejímu opotřebení. Výměna optické mechaniky obvykle potká nejméně jednou za život téměř každý notebook HP.

Kdy je potřeba vyměnit v notebooku HP optickou mechaniku ?

Poškození či opotřebení optické mechaniky obvykle rozpozná většina uživatelů notebooků HP. Mezi nejčastější projevy vadné optické jednotky patří

  • Neschopnost čtení jinde čitelných disků
  • Těžké a zdlouhavé čtení dat z disků
  • Neustálé slyšitelné změny rychlosti otáček optické jednotky
  • Chyby v přečtených souborech
  • Chyby při vypalování dat
  • Trhání a zastavování filmů či hudby při jejich přehrávání
  • Rozpad datového média v mechanice
  • Vadný zámek optické mechaniky – šuplík nelze vysunout nebo zasunout

Výměna DVD-RW mechaniky v notebooku HPOptické mechaniky DVD-RW odborně vymění servis notebooků HP

Nejste odborníkem na servis notebooků HP a obáváte se, že byste mohli při výměně optické mechaniky Váš notebook poškodit ? Nevadí – optickou mechaniku Vám ochotně vymění náš specializovaný servis notebooků. Objednáte si u nás opravu notebooku HP, náš notebook servis HP zajistí odvoz Vašeho notebooku HP do našeho notebook servisu a notebook se Vám vrátí opravený včetně odborně vyměněné optické jednotky.

Navíc Vám náš servis notebooků HP poskytne plnou záruku na montáž dílu. Vyhnete se tak poměrně značnému riziku, že nakoupíte vyčištěnou použitou a opotřebovanou optickou jednotku vyjmutou z jiného demontovaného notebooku HP.

Vylepšíme Vám notebook HP výměnou optické mechaniky za nový typ

Vzhledem k tomu, že nakupujeme optické mechaniky přímo od výrobců notebooků, má náš servis notebooků HP na skladě vždy nejmodernější typy DVD-RW i jiných optických mechanik z produkce světových výrobců. Objednat servis notebookuSvěříte-li nám Váš notebook HP k výměně vadné optické jednotky, namontujeme do notebooku nejmodernější dostupnou optickou mechaniku. Vývoj v oblasti optických mechanik spěje rychle kupředu a je tedy pravidlem, že po výměně optické jednotky od nás odchází opravený notebook HP moderněji vybavený než byl před vznikem závady.

Prodáváme optické mechaniky na notebooky HP také samostatně

Jako dovozci optických mechanik pro notebooky zásobuje náš HP servis řadu tuzemských servisů notebooků náhradními díly. Nechcete-li z nějakého důvodu svěřit přes naše doporučení notebook HP s poškozenou optickou jednotkou našemu servisu a chcete si opravu provést sami, pak můžete potřebnou optickou mechaniku objednat v našem eshopu a provést její výměnu svépomocí. Náhradní díly pro notebooky - E-SHOP

Navštivte náš eshop, vyberte vhodnou optickou mechaniku a my Vám dodáme její nejnovější typ. Přesto doporučujeme zvážit všechna rizika a nemáte-li k tomuto postupu zvláštní důvod, pak je lépe přenechat diagnostiku závady a případnou výměnu optické mechaniky odbornému servisu.

Optické mechaniky pro notebooky

Prodáváme a montujeme optické mechaniky pro notebooky také do ostatních značek notebooků.