Klávesnice (keyboards) jsou náhradní díly pro notebooky HP, které slouží pro vstup dat zadávaných uživatelem do notebooku HP. Vzhledem k tomu, že klávesnice jsou asi nejvíce mechanicky namáhaným dílem notebooku, bývají nejčastěji měněnými náhradními díly u většiny notebooků HP. Náš servis notebooků HP provádí výměny klávesnic pro všechny modely notebooků HP.

Proč podléhají klávesnice pro notebooky HP značnému opotřebení

klávesnice pro notebookyKlávesnice notebooku HP je nejvíce užívaným dílem každého notebooku. Během jednoho pracovního dne dojde k několika tisícům stisků kláves, občas se do klávesnice dostanou nečistoty z rukou, vlasů, zatečou do ní tekutiny od lidského potu až po vylitou kávu … ale i méně intenzívně pracující uživatel dokáže dát klávesnici během let provozu notebooku HP pořádně zabrat.

Klávesnice na notebook HP bývá nejčastěji řešená jako tenký sendvič několika vrstev fólií, na nichž jsou napařeny vodivé vrstvy – tzv. membránová klávesnice. Při stisku klávesy dojde ke stlačení pružné vrstvy mezi fóliemi a ke kontaktu mezi dvěma vodivými cestami. Tím se vygeneruje signál, dekódovaný speciálním integrovaným obvodem jako stisk konkrétní klávesy. Problém je, že opakovaným prohýbáním vrstev se materiál unavuje, dochází k protlačování vrstev, trhání membrán a k oxidaci vodivých cest na membránách. Po určité době používání se stává klávesnice nepoužitelnou a je nutné ji vyměnit za novou.

Mnohem dříve než opakované stisky kláves mohou klávesnici notebooku HP odrovnat neplánované zásahy jako polití klávesnice tekutinou nebo ulomení klávesy. Vždy je nutné vyměnit celou klávesnici – membránová klávesnice notebooku HP je neopravitelná a ani jednotlivé klávesy či pružinky klávesnice se nedodávají jako samostatné náhradní díly.

Jak se projevuje vadná klávesnice (keyboard) notebooku HP

keyboardy na notebooky HPKdyž pomineme zcela zjevná poškození, jako je ulomená klávesa nebo ošoupané potisky kláves, existují zejména tyto projevy vadné klávesnice notebooku HP

  • občasné nebo trvalé vynechávání stejných písmen při psaní
  • zdvojování stejných znaků při psaní
  • opakované stále stejné překlepy – zobrazují se jiná písmena než odpovídají klávese
  • lepení kláves – nezvedají se do výchozí polohy jako ostatní zdravé klávesy
  • náhodné problikávání mezi okny Windows – projev vadných řídicích kláves
  • náhodné samovolné umazávání psaného textu – vadné řídicí klávesy
  • nemožnost psaní diakritiky nebo vyvolání speciálních funkcí kláves

Projevuje-li se na notebooku HP některá z výše uvedených závad, je velmi pravděpodobné, že je vadná klávesnice.

klávesnice pro notebooky

Klávesnice notebooků HP Vám odborně vymění servis notebooků HP

Nejste odborníkem na servis notebooků HP a obáváte se, že byste mohli při výměně klávesnice Váš notebook HP poškodit ? Nevadí – náhradní díly Vám ochotně vymění náš specializovaný servis notebooků. Objednat servis notebookuObjednáte si u nás opravu notebooku HP, my zajistíme odvoz Vašeho notebooku do našeho notebook servisu a notebook se Vám vrátí opravený včetně odborně vyměněné klávesnice. Navíc Vám náš notebook servis HP poskytne plnou záruku na montáž dílu. Vyhnete se tak poměrně značnému riziku, že nakoupíte vyčištěnou použitou a promačkanou klávesnici vyjmutou z jiného demontovaného notebooku HP.

Prodáváme klávesnice na notebooky HP také samostatně

Jako dovozci náhradních dílů pro notebooky zásobuje náš HP servis řadu tuzemských servisů notebooků náhradními díly. Náhradní díly pro notebooky - E-SHOP Nechcete-li z nějakého důvodu svěřit přes naše doporučení notebook HP s poškozenou klávesnicí našemu servisu a chcete si opravu provést sami, pak můžete potřebnou klávesnici objednat v našem eshopu a provést její výměnu svépomocí. Přesto doporučujeme zvážit všechna rizika a nemáte-li k tomuto postupu zvláštní důvod, pak je lépe přenechat diagnostiku závady a případnou výměnu klávesnice v notebooku HP odbornému servisu.

Prodáváme a montujeme klávesnice na notebooky také do ostatních značek notebooků.