Invertory – invertery – DC/AC měniče LCD panelů jsou náhradní díly pro notebooky HP, které zajišťují výrobu vysokého napětí pro napájení podsvitových trubic LCD displejů notebooků. U notebooků s LCD displeji podsvícenými LED diodami se nevyskytují. Náš servis notebooků HP provádí výměny plastových krytů na všechny modely notebooků HP.

Proč se invertor – inverter board v notebooku HP občas pokazí

Invertory - invertery - měniče na notebooky HPInvertor (inverter board) je díl notebooku HP sloužící jako napěťový DC/AC měnič – vyrábí ze stejnosměrného napájecího napětí dodávaného zdrojem střídavé napětí o velikosti cca 1000 – 3000 V. To je potřebné k nastartování a svícení plynu v zářivkové trubici, které se používají k podsvícení plochy LCD displejů v noteboocích.

Jako každý měnič obsahuje i invertor výkonové polovodičové prvky, které jsou náchylné na průraz či tepelnou destrukci. Zvláště staré vysvícené podsvitové trubice nacházející se ve starších noteboocích namáhají nadměrně invertor a vedou často k jeho poškození.

LED displeje invertor nepotřebují

Moderních notebooků HP s LED podsvícením se uvedené problémy netýkají – LED diody nepotřebují pro svůj provoz vysoké napětí a tedy nemají zabudovaný invertor.

Kdy je potřeba invertor – inverter v notebooku HP vyměnit

Závady invertorů se projevují obvykle zcela zřetelně ztrátou kvality zobrazování LCD panelu – displeje notebooku HP. Mezi nejčastější projevy vadného inverteru patří

  • Displej je tmavý – text a obrázky lze jen stěží rozeznat
  • Displej je čitelný, ale jeho jas je slabý
  • Nerovnoměrný jas displeje v rozích a uprostřed
  • Problikávající displej – proměnlivý jas displeje
  • Pískání slyšitelné z oblasti notebooku

Invertor board výměna HPVykazuje-li Váš notebook HP některou z výše vyjmenovaných závad, pak se buďto může jednat o závadu LCD panelu, power boardu nebo o vadný invertor podsvitu LCD.

Nezapomínejte, že jednoznačnou diagnostiku vadného invertoru není snadné provést jen s pomocí běžných měřicích přístrojů – lépe je přenechat tuto práci zkušenému servisu notebooků HP.

Bohužel, mnoho napěťových měničů a invertorů bývá integrovanou součástí základní desky notebooků a jejich výměnu tedy nelze provést jinak než výměnou celé základní desky. Také některé invertory pro notebooky HP jsou integrované na základních deskách.

Podsvitový měnič – inverter board odborně vymění servis notebooků HP

Nejste odborníkem na servis notebooků HP a obáváte se, že byste mohli při výměně inverter boardu či podsvitového měniče Váš notebook poškodit ? Nevadí – náhradní díly Vám ochotně vymění náš specializovaný servis notebooků. Objednat servis notebookuObjednáte opravu notebooku, náš servis notebooků HP zajistí odvoz Vašeho notebooku do našeho notebook servisu a notebook se Vám vrátí opravený včetně odborně vyměněného invertoru.

Navíc Vám náš servis notebooků HP poskytne plnou záruku na montáž dílu. Vyhnete se tak poměrně značnému riziku, že nakoupíte starý použitý a opotřebovaný invertor vyjmutý z jiného demontovaného notebooku.

Prodáváme invertory na notebooky HP také samostatně

Jako dovozce náhradních dílů pro notebooky zásobuje náš HP servis řadu tuzemských servisů notebooků náhradními díly. Nechcete-li z nějakého důvodu svěřit přes naše doporučení notebook HP s poškozeným invertorem našemu servisu a chcete si opravu provést sami, pak můžete potřebný inverter objednat v našem eshopu a provést jeho výměnu svépomocí.Náhradní díly pro notebooky - E-SHOP

Přesto doporučujeme zvážit všechna rizika a nemáte-li k tomuto postupu zvláštní důvod, pak je lépe přenechat diagnostiku závady a případnou výměnu invertoru delegovat na odborný servis notebooků.

Invertory pro notebooky

Měníme a dodáváme invertory na notebooky také dalších značek.