DC boardy, napěťové měniče, DC/DC měniče, invertory, power boardy a podobně pojmenované součástky jsou náhradní díly pro notebooky HP, které mají na starost výrobu jednoho nebo více různých napětí pro napájení různých částí notebooku. Vstupním napětím je obvykle výstupní napětí napájecího zdroje notebooku, na výstupních kontaktech může být kladné či záporné napětí od 0,3V pro referenční měření až například po 3.000 V u napájení podsvitových výbojek displejů. Náš servis notebooků HP provádí výměny a opravy power boardů všech modelů notebooků HP.

DC boardy a napěťové měniče napájejí ostatní části notebooku HP

DC power board pro notebookDC board či napěťový měnič je po napájecím adaptéru výkonově nejvíce namáhanou částí notebooku HP. Jeho základem jsou výkonové polovodičové součástky, jako jsou výkonové tranzistory, nabíjecí obvody akumulátorů či napěťové stabilizátory, kterými protékají často velké proudy. Tyto náhradní díly jsou rovněž v provozu vystaveny značnému tepelnému namáhání. Proto je logické, že DC board, power board či DC/DC měnič patří mezi komponenty nejčastěji podléhající poruchám a poškození. Výměna nebo oprava power boardu patří mezi nejčastější opravy notebooků HP.

Kdy je potřeba vyměnit power board, DC board či jiný měnič napětí v notebooku HP

Závady power boardů se projevují nejčastěji jako ztráta funkčnosti, případně chyby ve funkčnosti těch součástí notebooku, které DC měniče napájejí. Často nelze na první pohled zjistit, zda je vadný DC board anebo jím napájený díl. Proto je vždy lepší svěřit diagnostiku a následný servis notebooku HP do péče specializované opravny notebooků HP.

Nejčastější projevy vadného DC měniče – power boardu notebooku HP

 • Notebook HP nelze zapnout – mrtvý notebook
 • Notebook HP se samovolně vypíná nebo přechází bez zjevné příčiny do stavu spánku
 • Z notebooku HP se ozývají divné zvuky – pískání, bzučení, pípání
 • Nesvítí nebo problikává displej notebooku HP
 • Notebook HP nechce nabíjet prověřený akumulátor
 • Notebook HP nejede z nabitého akumulátoru a funguje na napájecí adaptér
 • Notebook HP nejede z napájecího adaptéru a funguje pouze na nabitý akumulátor

Vykazuje-li Váš notebook některou z výše uvedených závad, je velká pravděpodobnost, že příčinou bude právě vadný DC měnič či power board. Nezapomínejte, že diagnostiku vadného DC měniče není snadné provést jen s pomocí běžných měřicích přístrojů – lépe je přenechat tuto práci zkušenému servisu notebooků.

Bohužel, většina napěťových měničů bývá integrovanou součástí základní desky notebooků HP a jejich výměnu tedy nelze provést jinak než výměnou celé základní desky.

DC power boardy na notebooky HP úspěšně opravujeme

DC/DC měnič notebooku HP opravaExistují tisíce dalších možných závad notebooků HP, jejichž příčinou je vadný power board. Projevy mnohých závad se shodují s projevy závad dalších částí notebooku HP a i odborník má často práci diagnostikovat správně vadný náhradní díl.

Proto při závadě, u níž máte podezření na vadný power board, vždy navštivte notebook servis a nekupujte rovnou nový DC měnič – není zaručeno, že výměnou měniče notebook opravíte a existuje riziko poškození nového dílu, byla-li příčina poškození v dalších komponentech notebooku. Navíc se v případě opětovného poškození DC měniče v důsledku montáže do poškozeného notebooku problematicky dokazuje nárok na záruční výměnu dílu.

Z výše uvedených důvodů neprodáváme power boardy na notebooky HP samostatně jako ostatní náhradní díly na notebooky. Vždy, když máte podezření na vadný powerboard notebooku, objednejte si u nás servis notebooku HP prostřednictvím on-line objednávky opravy.

Jak probíhá oprava notebooku HP s vadným power boardem – DC měničem

 1. Vyplníte objednávkový formulář a připravíte notebook k odeslání do servisu
 2. Přijedeme si pro Váš notebook a odvezeme jej do servisního centra ABAX
 3. Naši technici provedou odbornou diagnostiku notebooku, zjistí pravou příčinu závady a posoudí rozsah nutné opravy.
 4. Nabídneme Vám cenově nejpřijatelnější variantu opravy notebooku – opravu DC měniče nebo výměnu power boardu za nový
 5. Objednat servis notebookuRozhodnete se, zda akceptujete nabídnutou cenu opravy a rozhodnutí nám sdělíte.
 6. Provedeme opravu notebooku v souladu s Vaším rozhodnutím nebo opravu ukončíme
 7. Odešleme Vám opravený notebook na Vaši adresu a poskytneme záruku na opravu

Provádíme také servis a opravy DC měničů a power boardů pro ostatní typy notebooků !!

DC měniče a power boardy jako náhradní díly na notebooky HP samostatně bez opravy notebooku nedodáváme.

DC Power boardy pro notebooky