Společnost Hewlett Packard patří dozajista k absolutní špičce na trhu, a to nejen v oblasti notebooků, ale i další spotřební techniky jako tiskáren či plotterů.

Před pár dny přišla firma Hewlett Packard s další novinkou, a to s Pavilon 11 TouchSmart. Tento notebook se pyšní dotykovým  11,6´´ displejem, a také velice solidní cenou, kterou si HP za tento notebook stanovilo na 399 USD. V přepočtu na české koruny, notebook vyjde na nějakých 9 600 Kč, počítáme-li i daň. Chybět nebudou ani osmičky od Windowsu. Pokud si potrpíte na barvičky svého notebooku, pak lze Pavilon 11 TouchSmart sehnat ve dvou barevných provedeních, ve stříbrném nebo černém.

Uvnitř notebooku tepe dvoujádrový procesor AMD A4-1250 Temash, nechybí ani grafické jádro Radeon HD 8180. Procesor je taktován na 1 GHz, vlastní i 1 MB cache. Pravda, žádný výbuch to není, ale na druhou stranu spotřeba 8 W je více než slušná.

Pokud vás nenadchla ani nízká spotřeba, a potřebujete zkrátka výkonnější procesor, pak není problém. Můžete si totiž připlatit za čtyřjádrové AMD A6-1450 1,0-1,4 GHz s integrovaným Radeon HD 8250.

Co se týče operační paměti, uvnitř Pavilonu 11 TouchSmart se nachází 4 GB RAM. Na běžnou práci je tato operační paměť dostačující. Svá data můžete ukládat na harddisk o velikosti 320 GB. Stejně jako u procesoru, i u těchto komponentů si můžete připlatit. U RAM si můžete zaplatit až dvojnásobek současné, tedy 8 GB (takto přidaná paměť, pak už stačí opravdu téměř na vše).  Co se týče úložného prostoru, ten si můžete zvětšit až na 500 GB. Když by vám ani toto úložiště nestačilo, jednoduše nedostatek prostoru vyřešíte externím harddiskem. Připojit jich můžete hned několik, díky třem USB portům.

Pokud se řadíte mezi vášnivé fotografy, pak se nebojte. Pavilon 11 TouchSmart obsahuje i slot pro SD kartu, ze které si můžete pohodlně vytáhnout všechny fotky do PC, a zde je upravit nebo rozeslat přátelům. VGA a HDMI porty jsou samozřejmostí, pro úplnost je ale raději umíním.

U Wi-Fi je pak klasický standart 802.11n/g/b. Škoda, že u této novinky HP nesáhlo i po novém standardu 802.11an. Určitě by to mělo co do sebe.

Když zhodnotíme Pavilon HP 11 TocuhSmart, jedná se o malý, levný notebook (či tablet, nechám na vás), s poměrně dobrou výkoností pro každodenní potřeby používání. Nejnovější herní pecky si sice nezahrajete, do kanceláře je však notebook jako dělaný. Menší úložný prostor lze snadno kompenzovat přikoupením externího HDD, takže Hewlett Packard odvedlo opět výbornou práci.

Rada na závěr: Pokud se vám na notebooku něco pokazí, určitě se jej nesnažte opravovat svépomocí, ale raději jej dejte do odborného servisu notebooku HP.